Нова књига извршног директора Центра за стратешке алтернативе, др Душана Пророковића, објављена је у издању Службеног гласника.
Двотомна студија "Ера мултиполарности" представља још једно, у сваком погледу несвакидашње дело Душана Пророковића. Мултидисциплинарним приступом, ослањајући се на бројне теорије из области политикологије, филозофије, економије, геополитике, стратешких студија, војних и организационих наука, али и примерима из популарне културе и спортске дипломатије, аутор објашњава зашто се упркос предвиђањима дела истраживача није одиграо „крај историје“ и због чега се после распада Совјетског Савеза период америчке хегемоније није дуго одржао.
Без устезања и користећи импресиван број илустрација, аутор улази у полемику са „левим“ и „десним“ идеалистима, доказујући да је (нео)реализам најподеснији оквир за сагледавање и предвиђање међународних односа. Структура светског политичког система се стално трансформише. Кључни појам је безбедност, најважнији актери државе, међународно окружење је анархично, а поредак се успоставља упоређивањем војне, економске и политичке моћи. У односу на потенцијале моћи, државе се деле на суперсиле, велике и регионалне силе, а поредак може бити једнополаран, биполаран или мултиполаран. За разлику од претходних деценија, када смо живели најпре у биполарном, а затим и у једнополарном поретку, од 2008. године се очитује трансформација ка мултиполарности. Међународна политика улази у нову еру, а односи између држава постају интензивнији, динамичнији и конфликтнији.